Araç Haber Gazetesi

BAŞKAN SAVAŞ’TAN ARSA SATIŞINA TEPKİ

BAŞKAN SAVAŞ’TAN ARSA SATIŞINA TEPKİ
74 Okunma
07 Haziran 2024 - 13:39

CHP Araç İlçe Başkanı İrem Yasemin Savaş, Araç Belediyesi’nin Arsa Satışına İlişkin Aldığı Karara Tepki Gösterdi.

‘’BU ARSALAR ARAÇ’IN GELECEĞİ ve TEMİNATIDIR’’

Araç Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında gündeme gelen Sanayi İmarlı arsanın satış kararı alınması üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Araç İlçe Başkanı İrem Yasemin Savaş bir açıklamada bulundu.

Savaş açıklamasında ‘’Bu Kıymetli arsa Araç’ın, Araçlıların Geleceği ve Teminatıdır. Araç Belediyesi’ni Yapılan Bu Yanlıştan Dönmeye Davet Ediyorum. Evlatlarımızın geleceğini satmayalım. Sattırmayalım.’’ Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Araç İlçe Başkanı İrem Yasemin Savaş’ın açıklaması şu şekildedir;

Kıymetli Araçlılar;

31 Mart Seçimlerinin Üzerinden iki ay geçti.

Seçimlerde Halkımız Bir Tercih Yapmış olup AKP’ye Araç’ı Yönetme, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yani bizlere Yönetenleri Denetleme, Araçlıların ve Araç’ın Menfaattarını Koruyup Kollama Görevi Vermiştir.

Halkımızdan Görev İsteyip Seçilen Bütün Gruplar Görevini Layığıyla Yapmakla Mükellef olup aldığı her kararın hesabını halkımıza vermek zorundadır.

Kıymetli Hemşerilerim;

Şu an üzerinde bulunduğumuz arazi Araç Belediyesi İmar Sınırı içinde kalan Huruçören Köyü 167 ada 1 parsel numaralı 5300 m2 büyüklüğündeki sanayi imarlı arsadır.

Bu arsa yaklaşık 20 yıl önce bir yatırımcıya fabrika yapmak şartı ile Araç Belediyesi tarafından satılmıştı. Ancak yatırımcı fabrikayı yapamadı. Arsayı geri almak amacıyla dava açıldı.

Dönemimizde bu arsayı belediyemiz bünyesine katmak için mahkemeleri takip ettik davayı kazandık. Geçtiğimiz haftalarda tapu işlemleri de biterek mülkiyeti Araç Belediyesi’ne geçti.

5 Mayıs’ta gerçekleşen Araç Belediye Meclisi toplantısında bu kıymetli arsanın satışı gündeme geldi.

AKP meclis üyelerinin KABUL, Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerimizin RED oyuna karşılık SATIŞ KARARI alındı.

Bu satış kararı bizlere 2009-2019 arasındaki AKP yönetimini tekrar hatırlattı. O dönemde belediyenin arazileri parsel parsel satılarak peşkeş çekilmişti.

Göreceksiniz. Bu çok kıymetli araziyi önümüzdeki günlerde piyasa fiyatının yarısına satışa çıkartacaklar.

Kıymetli hemşerilerim;

Belediyemizin bu büyüklükte sanayi imarlı başka bir arsası yoktur. Herhangi bir yatırımcı geldiğinde veya belediyeye bir tesis kurulacağı zaman gösterecek emsal bir taşınmazı bulunmamaktadır. Bu nedenle bu arsa çok kıymetli bir arsadır.

Bu Kıymetli arsa Araç’ın, Araçlıların Geleceği ve Teminatıdır.

Araç Belediyesi’ni Yapılan Bu Yanlıştan Dönmeye Davet Ediyorum.

Evlatlarımızın geleceğini satmayalım. Sattırmayalım.

https://www.facebook.com/aracilcesichp37/videos/843887877793403

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright © 2021 - Tüm hakları saklıdır.